Dag van de Houtbouw – Feeling wood – 20 juni

In Events by Sander van Calker

Natuurvezel Applicatie Centrum_ Circulaire biobased ketens naast houtbouw

ImageImage

Stap binnen in het Natuurvezel Applicatie Centrum: dé plek waar natuurvezels, circulaire materialen en toekomstbestendige bouwoplossingen samenkomen.

Tijdens de Dag van de Houtbouw openen we onze deuren voor professionals en hun familie en vrienden die willen zien, voelen en begrijpen hoe biobased materialen de bouw- en infrasector veranderen. Van graspapier tot high‑end biocomposieten: bij ons zie je niet alleen de prototypes, maar ook de pilot productielijnen, de testopstellingen en de mensen die elke dag werken aan versnelling van de circulaire biobased economy.

Onze aanpak is volledig onderbouwd met Levens Cyclus Analyses (LCA) en vormt de basis voor MKI/MPG‑waarden binnen duurzaam aanbesteden. Daarnaast gaan we dieper in op de regionale, vraaggestuurde opschaling van biobased materialen. Hoe zorgen we ervoor dat innovatieve natuurvezelproducten niet in de pilotfase blijven hangen, maar daadwerkelijk doorstromen naar betaalbare, grootschalige toepassing in de bouwketen? We bespreken de kansen én de huidige hindernissen van ketensamenwerking en grondstofbeschikbaarheid tot marktacceptatie en aanbestedingsdrempels. Een eerlijk en inspirerend gesprek over wat er nú nodig is om biobased in de regio verder te brengen.

Programma

10.00 uur: ontvangst met inspirerende pitches
10.30 – 11.00 uur: Biobased aanbesteden in de GWW door Esther Stapper
 
Hoe maak je duurzaamheid concreet, toetsbaar en schaalbaar in GWW‑projecten? Ontdek de nieuwste inzichten en praktijkvoorbeelden.

11.30 – 12.00 uur: Natuurvezels als grondstof door Leon Joore
 
Van vezel tot functioneel materiaal: een blik op de nieuwste biobased innovaties en toepassingen.
 
Doorlopende rondleiding door het technicum: van vezel tot product.
Laat je meenemen door ons biobased technicum en ontdek hoe natuurvezels uitgroeien tot hoogwaardige materialen.

    • Papier & karton: van pulp tot circulaire verpakkingen
    • Biocomposieten: licht, sterk en biobased
    • Laboratorium: testen, meten en analyseren voor een duurzaam R&D‑proces

Voor wie en waarom je dit niet wilt missen?
Voor professionals en hun familie en vrienden in circulaire biobased bouw, GWW, materiaalontwikkeling en iedereen die wil zien hoe biobased innovatie vandaag al toepasbaar is. Je ervaart hoe natuurvezels de basis vormen voor nieuwe materialen, nieuwe ketens en nieuwe kansen. Je ontmoet experts, ziet concrete toepassingen en krijgt inzichten die je direct kunt meenemen naar je eigen projecten.

Wij zorgen voor een kop koffie, thee of water en een lekkere snack.